Jak nastavit selfie tyč - návod

Nastavení a použití této selfie tyče je jednoduché, není potřeba žádné externí napájení, takže můžete držák na mobil připojit okamžitě k vašemu mobilu a začít fotit.

Nastavení selfie tyče pro iOS (Apple iPhone)

V případě, že máte mobil značky Apple, je napojení s mobilem automatické a není potřeba nic nastavovat. Pro použití s iOS není potřeba žádný software – stačí připojit kabel s 3,5 mm jack konektorem do audio konektoru, spustit fotoaparát a fotografovat.

Nastavení pro Android OS (Samsung, Huawei, Sony, Lenovo, HTC atd.)

Nastavení pro většinu nových značkových telefonů není třeba, stačí připojit kabel s 3,5 mm jack konektorem do audio konektoru, spustit fotoaparát a fotografovat.

Pokud Vám po zapojení kabelu a zapnutí fotoaparátu po zmáčknutí tlačítka nefotí, lze nastavit dvěma způsoby:

1) Na mobilu zapněte focení a přejděte do nastavení fotoaparátu. Zde je potřeba přejít do pokročilého nastavení. Zde najdete nastavení pro ovladač hlasitosti - ten je třeba nastavit na „Spoušť“ (Capture). Poté by měla vaše selfie tyč bez problémů fungovat a při každém stisknutí tlačítka vyfotit selfie fotku.

V případě, že i po nastavení tyč nereaguje, zkuste vypnout a zapnout váš mobil a zkontrolovat, zda jste kabel do mobilu zasunuli úplně.

Postup v bodech

  1. Nastavení foťáku
  2. Pokročilé nastavení
  3. Nastavení tlačítka pro ovládání hlasitosti
  4. Nastavit jako spoušť

2) Některé verze operačního systému Android bohužel neumožňují nastavit tlačítko hlasitosti jako „Spoušť“ pro foťák. V takovém případě je nutné si stáhnout aplikaci na focení, která umí propojení se selfie tyčí. Spolehlivou a ověřenou aplikací je například Camera360 Ultimate. Tato aplikace má asi 40 MB a můžete si ji zdarma stáhnout na Google Play.

Aplikaci si stáhněte a nainstalujte. Po zapnutí aplikace zvolte v menu mód "selfie", která spustí fotoaparát, a můžete začít fotit. Prvním zmáčknutím tlačítka na selfie tyči uděláte fotografii a druhý stisknutím obrázek uložíte.